Ogłoszenia duszpasterskie VIII Niedzieli zwykłej (19.02.2023 r.)


Dziś zbiórka ofiar pieniężnych na remont kościoła i utrzymanie cmentarza.

Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny.

We wtorek spotkanie Grupy św. O. Pio po Mszy św.

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę i pokutne uczynki oraz czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, a nie rozpoczęli 60 roku życia. Rodzice winni zatroszczyć się także o to, aby dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty. Msze św. z obrzędem posypania popiołem w Środę Popielcową w Komborni o godz. 7.00 i 17.00, a w Woli Komborskiej o godz. 16.00. W ten dzień składka przeznaczona jest na pomoc Turcji i Syrii.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00, a po niej Msza św. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 14.30. (Wola Komborska: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00, a Gorzkie Żale po Mszy św. niedzielnej). Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Serdecznie zapraszamy wszystkich do brania udziału w tych nabożeństwach pokutnych, przede wszystkim dzieci i młodzież. Dzieci od 0 – 4 klasy będą otrzymywać obrazki po nabożeństwie.

W piątek spotkanie RAMu po Mszy św.

W sobotę spotkanie Dzieci Maryi o godz. 10.00 u Sióstr w Ochronce.

W sobotę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia na Mszy św. Franciszka.

W następną niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Turcji i Syrii.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kwiaty: Piotrowi Krauz, Marcie Niemaszyk, Patrycji Makiel, Jakubowi Liput, Igorowi Liput. A o posprzątanie kościoła w sobotę prosimy: Zofię Kasprzyk, Dorotę Śnieżek, Janusza Kwolek, Bożenę Plucińską, Mariolę Surmacz.

Intencje mszalne.

Za dwa tygodnie w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Andrzej Dec – dyrektor Hospicjum w Krośnie.