Ogłoszenia duszpasterskie z Uroczystości Zesłania Ducha Świętego


Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny.

Dziś nabożeństwo majowe o godz. 15:00, a następnie Msza Święta.

W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w Komborni o godz. 7:30 i 18:00, a w Woli Komborskiej o 18:00. Prosimy w drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego powstrzymać się od prac fizycznych.

We wtorek spotkanie modlitewne Grupy św. o. Pio.

W środę zakończenie nabożeństw majowych i rozpoczęcie nowenny przed bierzmowaniem. Po Mszy Świętej wieczornej próba przed bierzmowaniem (dla Komborni, Woli Komborskiej i Jabłonicy Polskiej)

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Jest to również Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, dlatego pamiętajmy w modlitwach o powołanych i módlmy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątek od godzin rannych nawiedzimy chorych z Najświętszym Sakramentem, a od godziny 17:00 spowiedź święta.

W sobotę spotkanie Dzieci Maryi o godz. 10:00

W sobotę Nowenna do MB Pocieszenia oraz procesja ulicami naszej wioski. W tym miesiącu pójdziemy w kierunku Ośrodka Zdrowia i na Osiedlu w kierunku kościoła.

W następną niedziele Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i zakończenie okresu Komunii Świętej wielkanocnej. Na sumie o godz. 11:00 kandydaci do sakramentu bierzmowania otrzymają krzyże.

W następną niedzielę po rannej Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych.

Dziękujemy za ofiary złożone zeszłej niedzieli. Na kościół zebrano 6570 zł, a na cmentarz 2480 zł. Wola Komborska 450 zł.

Za 10 dni Uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie pójdziemy z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. W tym roku procesja pójdzie w stronę Korczyny. Prosimy, aby ołtarze przygotowali:

  1. Przy Domu Strażaka – Strażacy i Rada Sołecka – odp. komendant OSP Jarosław Balawajder
  2. Przy kaplicy św. Wojciech. Tekli – Rodzice i młodzież z klasy VIII – odp. Wioletta Solecka
  3. Przy domu p. Gargasz i p. Hawrot – Rada Parafialna – odp. Grzegorza Hawrot
  4. Przy kaplicy obok p. Surmacz – Rodzice dzieci z kl. III – odp. Joanna Mika

Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na kwiaty: Beacie Czapor, Marzenie Czapor, Danucie Pelczarskiej, Piotrowi Kwolek, Kamili Faleńczak, Krzysztofowi Szmyd. O podjęcie posługi w tym tygodniu prosimy: Agnieszkę Surmacz, Danutę Surmacz, Czesławę Szafran, Andrzeja Kędrę i Annę Kwolek.

Intencje mszalne.

Elektrośmieci składamy na parkingu.